Lauge Jensen konkurs
Det er noget skidt, men tro mig, vi vender stærkt tilbage, sier Uffe Lauge Jensen, etter at han selv har erklært firmaet konkurs.
- Vi kunne se, at vi ikke kunne betale vores kreditorer, og så valgte vi at erklære firmaet konkurs. Jeg har ellers nogle investorer stående på sidelinjen, men de var ikke interesserede i at overtage den gamle gæld, og så var der ingen vej uden om en konkurs, forteller Uffe Lauge Jensen, som har skapte sitt navn på å lage spesialdesignede motorsykler i millionklassen.
Firmaet i Løsning, Danmark har blant annet levert motorsykler til kronprins Frederik og tennisstjernen Caroline Wozniacki og ikke minst et samarbeid med den engelske fotballstjernen Wayne Rooney som vakte oppsikt.
Uffe Lauge Jensen ble i januar i år, belønnet med tittelen ”Årets Nytænker” av Hendensted kommune.
Innehaveren Uffe Lauge Jensen, har planer om å komme sterkt tilbake og vil rekonstruere firmaet, som han startet i 2009.
De 10 som var ansatt hos han, må nå finne seg annet arbeid, til han eventuelt får ”stablet” firmaet på bena igjen.



